logo

ПРОТИДІЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

0-800-500-22-5

Історії потерпілих

Історія Ганни

Багато хто сподівається заробити за кордоном на гідне існування родини, на квартиру, машину або просто на освіту… 20-річна Ганна сподівалась знайти роботу в Чехії та заробити собі на освіту. Родина не мала можливості вивчити дівчину, оскільки в родині не вистачало грошей на підтримку і навчання дітей. Так, недовго шукаючи, Ганна знайшла посередника, який обіцяв їй легальне працевлаштування за кордоном, допомогу в отриманні трудової візи та високий заробіток. Але послуги посередника дорого коштували. Дівчина позичила чималу суму грошей, щоб сплатити за працевлаштування та оформлення документів. Після оплати послуг посередник повідомив дівчину, що контракт, який вона підписала, потрібний тільки для оформлення візи, а коли вона приїде до Чехії, їй буде запропоновано іншу вакансію. Ганна усвідомлювала, що це неправильно, але гроші вже були сплачені і повернути їх не було жодного шансу. Так через деякий час Ганна опинилася в Чехії. Після прибуття дівчині сказали, що вона буде працювати на «клієнта» в галузі сільського господарства. Працювати приходилось з сьомої ранку до дев‘ятої – десятої години вечора під наглядом спостерігачів, без рукавичок та належного взуття для роботи з хімікатами. Дорога з гуртожитку до місця роботи займала біля 2 годин. Ганні та іншим хлопцям з групи дозволялось раз на тиждень купувати продукти, переважно бутерброди, оскільки на те, щоб готувати їжу часу зовсім не вистачало, не кажучи вже про вільний час або відпочинок. За два тижня трудового рабства дівчина заробила 450 євро, але всі гроші їй так і не віддали. В гуртожитку Ганна познайомилась з хлопцем Сергієм, який також був у трудовому рабстві. Сергій потрапив до полону за такою ж схемою, що і Ганна, та провів у трудовому рабстві більше чотирьох місяців. Сергій та Ганна вже не могли так більше працювати ні фізично, ні морально. Вони разом взяли вихідний, щоб мати час втекти і щоб їх одразу ж не почали шукати. Завдяки тому, що вони не віддали документи роботодавцю, їм вдалось втекти. Ганна повернулась додому і навчається в педагогічному університеті.

Історія Марини

Марина та Георгій вже деякий час мешкали у громадянському шлюбі, коли він повернувся додому в Азербайджан та запросив дівчину приїхати до нього. Так і сталось, через деякий час вона поїхала до нього. Перші декілька місяців дівчина підтримувала зв'язок з родиною, регулярно спілкувалась з мамою по телефону, навіть свекруха спілкувалась з мамою Марини, Ольгою, по телефону. Марина дзвонила з різних телефонних номерів, але через деякий час часті дзвінки припинилися. Під час однієї з таких розмов, вона розповіла мамі, що знаходиться в міліції через те, що Георгій її побив, розірвав український паспорт. На щастя дівчина встигла заховати закордонний паспорт у сусідів. В міліції у Марини зняли побої та пообіцяли допомогти у повернені додому. Зв'язок з родичами перервався. Через місяць дівчина знов передзвонила та надала матері координати знайомої Катерини, у якої вона ховалась від Георгія. Катерина розповіла, що у дівчини вибито декілька зубів і вона дуже схудла. Ці побої продовжувались весь час, поки Марина перебувала в Азербайджані. Дівчина була дуже залякана, оскільки Георгій запевнив її, що ніхто не зможе допомогти їй у повернені додому. Але коли Ольга дізналась про підневільний стан та насильство над її дочкою, вона почала шукати допомогу. Так, через знайомих, жінка дізналась про діяльність центру «Ла Страда-Україна». Жінка надіслала до центру листа з описом ситуації та контактами Марини. Через мережу партнерських організацій дівчину було знайдено. Документи Марини також були поновлені у Консульстві України в Азербайджані. Марина нарешті опинилась вдома. Зараз дівчина мешкає у рідному місті та з жахом пригадує часи, коли над нею знущались, били та погрожували.

Історія Олега

Приємна зовнішність та доброзичливість людей сприяють виникненню довірливих відносин навіть між незнайомими людьми. Так, громадянин України Олег познайомився з приємним та доброзичливим чоловіком в Москві, на Київському вокзалі. Новий друг запропонував скоротати час за чаркою горілки. Через деякий час Олег прийшов до тями у автобусі, який прямував у невідомому напрямі без мобільного телефону та документів. Далі Олег розповів, що опинився у Чечні, правоохоронні органи якої продали його за десять тисяч російських рублів на цегловий завод. На заводі Олегу погрожували, знущались, били, закували в ланцюги та примушували працювати на рабських умовах. На той час Олег вже був занадто зляканий, щоб втекти, та нічого не пам’ятав. Олег не пам’ятає, скільки часу він проробив на заводі, але в його пам’яті добре закарбувались поневіряння та знущання. Минали дні, тижні, місяці, і Олег все більш розумів, що йому треба втекти з трудового полону, бо коли він вже не зможе працювати, то його вб’ють. Так підчас чергового перевезення його на інше робоче місце він дивовижним чином втік з жахливого полону. Його підібрали на трасі далекобійники, з якими від приїхав до Волгограду. Під час подорожі в машині Олег почув номер телефону російської правозахисної організації, подзвонив, отримав консультацію та інформацію про те, куди йому звернутись за допомогою та притулком. Зараз Олег мешкає з родиною в Україні та закликає людей не бути довірливими та наївними.

ПРОТИДІЯ НАСИЛЬСТВУ В СІМ’Ї

0-800-500-33-5 або 386

ЗАХИСТ ПРАВ ДІТЕЙ

0-800-500-33-5 або 386

Запитання і відповіді

«Мій син товаришує з хлопчиком із неблагополучної сім’ї. Батьки зловживають алкоголем, а дитина залишена без нагляду. Хлопчика часто не пускають до дому п’яні батьки. Інколи він ночує у нас. Думаю, що батьки його б’ють. Чи можна якось допомогти хлопчику?»

Є декілька шляхів вирішення такої проблеми:

• Ви можете повідомити дільничного інспектора про таку сім’ю, їх поведінку та факти жорстокого поводження з дитиною;

• звернутися в службу у справах дітей та в кримінальну міліцію у справах дітей з такою ж заявою;

• повідомити фахівців Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;

• повідомити адміністрацію школи, де навчається дитина. Крім цього варто звернутися до місцевих неурядових організацій, що працюють з дітьми, та з дітьми вулиці, в напрямку запобігання насильству. Вони зможуть надати дитині медичну, психологічну, гуманітарну допомогу.

ҐЕНДЕР І ПРАВОЗАХИСТ

0-800-500-33-5

Як впоратися з образою

12

       Як впоратися з образою
       Корисні поради та рекомендації для дівчаток
    Ти часто ображаєшся? На батьків, подруг? Якщо так, то давай поговоримо про це і навчимося з цим справлятися. Адже, по суті, що таке образа? Це невираженний гнів, спрямований всередину себе. Тобто ти на когось сердишся, але затаиваешь ці емоції у себе в душі. Важке почуття, правда? Важке і неприємне. І знаходитися в його владі дуже шкідливо. Пригнічені негативні емоції призводять до різних захворювань - від них страждають шлунок, легені, серце. Значить, треба якось навчитися справлятися з цими негативними емоціями.
     В яких випадках виникає образа? Якщо людина знаходиться в стані стресу, тобто стає вразливим. Уяви, що ти їдеш в метро, і хтось злегка зачепив твою руку. Ти звернеш на це увагу? Швидше за все, немає. А ось якщо рука у тебе болить, то навіть легкий дотик заподіє біль.
    Точно так само відбувається, коли ти живеш в стані тривалого конфлікту - з собою і (або) з оточуючими. Будь-яка дрібниця може викликати гірку образу.
До образу призводять і занадто великі очікування. Наприклад, ти чекала від людини однієї реакції (подяки, захоплення, похвали), а отримала зовсім іншу (байдужість, байдужість, а може бути, навіть невдоволення). У тебе виникає відчуття, що тебе недооцінили, і це викликає почуття гіркоти й образи. Такі почуття в той чи інший момент відчуває кожна людина, але не для всіх образа стає провідною емоцією в житті.
Дуже образливими бувають люди з низькою самооцінкою. Така людина ніби ворог самому собі - думає і каже про себе дуже погано. Але якщо хтось інший скаже щось, хоча б віддалено нагадує його власні думки, образа виникне просто позамежна. Слова кривдника будуть сприйняті ним як підтвердження його думки про самого себе.
    Образливі люди дуже залежні. Їх внутрішній стан обумовлено думками та вчинками інших людей, а особливо - самих близьких, оскільки їм найбільше довіряєш і на них покладаєшся. І у тебе, напевно, часто так відбувається, правда? Адже на близьку подругу ти ображаєшся частіше, ніж на будь-яку іншу дівчинку. Сама не підозрюючи, ти створюєш ідеальний образ кращої подруги. В твоєму уявленні краща подруга повинна віддавати перевагу твоє суспільство будь-якому іншому, тільки з тобою ділитися своїми секретами і зберігати твої таємниці. А в житті часто виходить по-іншому.
      Що ж робити? Проаналізуй свої очікування. Чи Не занадто вони жорсткі, не надто нереальні? Що поганого в тому, що твоїй подрузі хочеться спілкуватися з різними людьми, а не тільки з тобою?
А от якщо вона з іншими дівчатами пліткує про тебе, то це вже привід замислитися - тому людині довіряєш свої сокровенні таємниці і чи варто з ним так близько спілкуватися.
На малознайомих людей ми ображаємося рідше. Але навіть спокійного і врівноваженого людини може образити чиєсь зауваження, що потрапило в хвору точку. Чому люди так роблять? Іноді через недогляд, через відсутність почуття такту, а іноді і навмисно.
      В обох випадках не варто дозволяти образі мучити тебе. Якщо ти відчуваєш образу, зізнайся в цьому самій собі, а потім і людині, який викликав у тебе ці почуття.
Якщо у тебе все всередині буде кипіти від обурення, а ти скажеш собі: «Все нормально, я не звертаю на це уваги», - ти нанесеш собі набагато більшу шкоду, ніж якщо чесно признаєшся: «Так, мені прикро». А тепер скажи це кривдникові. Можливо, він почне захищатися і скаже, що зовсім не мав на увазі саме тебе. Так це або не так - невідомо, та нехай це залишиться на його совісті. Головне, що ти свою позицію позначила.
Якщо ж кривдник буде продовжувати тебе доводити, запитай себе: «чи я Хочу відчувати почуття за замовленням цієї людини?» І постався до його реплік як до шуму вітру за вікном. Ти, напевно, сама помічала, що, нападаючи, людина чекає відповідної реакції, а не отримавши її, поступово відстає.
      Постійно тренуй себе. Наприклад, коли їдеш в транспорті, повторюй про себе: «Що б не сталося, я не ображаюся!» Нехай ця фраза закарбується в твою підсвідомість - тоді вона буде спливати в потрібний момент.
Не ображатися на когось, тобто не плекати образу в своїй душі, - це не значить не помічати і спускати (прощати) таке ставлення кривдникові. Особливо якщо один і той ж людина часто або навіть постійно ображає тебе. Подумай, якщо він (або вона) так чинить з тобою - чи варто продовжувати спілкуватися з ним, може, треба подивитися на нього і ваші відносини тверезими очима?
Важливо не просто не ображатися, не носитися зі своєю образою, псуючи життя собі самій, але при цьому розуміти, аналізувати події, що відбуваються.
      І ще: сама себе теж не ображай! Якщо ти будеш говорити: «Яка ж я дурепа!» або «Ну я і потвора!», то і будеш почувати себе дурною і непривабливою. Здавалося б, слова, сказані собі самій, не можуть образити. Ще й як можуть! Та ще сильніше, ніж слова, вимовлені іншою людиною.
Підсвідомість не знає, що ти жартуєш чи кокетничаешь. Воно отримує команду відчути себе «дуркою» і «потворою».
       Іншими словами, ти даєш собі якусь установку, яка і призводить до зниження самооцінки. В результаті, як ми вже говорили, тебе можуть образити навіть випадково вимовлені і необдумані слова іншої людини, тому що вони потрапляють у вразливу точку.
       Що тобі потрібно зробити? Відстежуй всі свої думки і слова про себе. І як тільки ти відчуєш, що починаєш в чому себе звинувачувати, зупиняй себе. Що б не сталося, уникай неконструктивної критики в свою адресу. Будь доброзичлива до себе, і тоді ти станеш невразливою для інших.

 

 

Права і обов'язки учнів ліцею

учень, слухач професійно-технічного навчального закладу,

крім прав, передбаченихЗаконом України "Про освіту",

має право на:

- належні умови навчання за обраною професією;

- матеріальне забезпечення в період навчання на умовах і в порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України;

- навчання професії за індивідуальною програмою;

- безоплатне користування навчально-виробничою, культурно-спортивною, побутовою, оздоровчою базами навчального закладу;

- матеріальну допомогу;

- оплату праці під час виробничого навчання і практики згідно з законодавством;

- безоплатні медичне обслуговування, користування засобами лікування, профілактики захворювань та зміцнення здоров'я;

- щотижневий відпочинок і канікули протягом навчального року та після його закінчення;

- безоплатне оволодіння іншою професією у разі хвороби, яка не дає змоги продовжити навчання за обраною професією.

учень, слухач професійно-технічного навчального закладу, крім обов'язків, передбаченихЗаконом України "Про освіту", зобов'язані:

- виконувати вимоги навчальних програм і системи контролю знань, умінь і навичок;

- відвідувати заняття, в тому числі й за індивідуальним графіком;

- виконувати під час проходження виробничої практики вимоги нормативно-правових актів, які регулюють працю працівників відповідних підприємств, установ, організацій;

- дотримувати правил охорони праці та техніки безпеки під час практичного навчання і виробничої практики;

- бережно ставитись до обладнання, засобів навчання та інвентаря, що використовуються в навчально-виробничому і навчально-виховному процесі.

Грудень 2018
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
ОГОЛОШЕННЯ

 

 

Підрозділ превентивної діяльності
ювенальної превенції
Шосткинського ВП ГУ НП в Сумській області
Адреса: м.Шостка, вул. Свободи, 67-а, каб.35
Робочий телефон:
(05449)4-78-02

Інспектор підрозділу превентивної
діяльності ювеніальної превенції
Шосткинського ВП ГУ НП в Сумській області
ст. лейтенант поліції
Бугрик І.А.
м.т. 0999132919